جراحی بینی جراحی بینی و پلاستیک جراحی زیبایی جراحی تخصصی بینی دکتر شفیعی
11 فوریه

عمل جراحی بینی استخوانی

عمل جراحی بینی استخوانیReviewed by جراحی پلاستیک | جراحی بینی | جراحی سینه | پیکرتراشی on Feb 11Rating:

عمل جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی یا به عبارت دیگر بینی عقابی نوعی  بینی است که دارای پل برآمده به شکل منحنی یا خمیده می باشد . افرادی که برای برداشتن پل یا قوز بینی مراجعه میکنند جزو بیشترین مراجعان برای عمل جراحی بینی می باشد . قوزهای بینی دارای سایز متفاوتی می باشند و به روش رینوپلاستی باز یا بسته تحت  عمل جراحی بینی استخوانی قرار می گیرند .

بيني استخواني 300x248 عمل جراحی بینی استخوانی

علل عمل جراحی بینی استخوانی

غالباً کسانی که دارای بینی استخوانی هستند ،  بمانند افرادی که بینی گوشتی دارند از عدم تناسب اعضای صورت خود شکایت دارند . در اکثریت موارد این قوز به علت عوامل ارثی و ژنتیک ایجاد می شود   که به موجب آن غضروف و استخوان بینی بیش از حد رشد می کنند و  قوز یا پل بینی به وجود می آید . به طور معمول آسیب های وارد آمده  به بینی در دوران کودکی و نوجوانی نیز در رشد بیشتر استخوان و غضروف و کلاً در پدید آمدن قوز بینی موثر است .  این برآمدگی باعث بر هم خوردن تناسب اعضای صورت می گردد و از مهم ترین علل مراجعه برای عمل بینی می باشد .

شیوه درمان

اقدام به جراحی زیبایی بینی با هدف رفع مسئله برآمدگی بینی و ظاهر آن صورت می گیرد . برای عمل زیبایی بینی تجربه و تخصص جراح از اهمیت بالایی برخوردار است . درعمل جراحی بینی قوز کمتر می شود و عرض و طول بینی نیز اصلاح خواهد شد و در مجموع همه  مشکلات به منظوررسیدن به تناسب بینی رفع خواهد شد .

مدت زمان عمل تقریباً کوتاه است و با بیهوشی عمومی انجام می شود .

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آرامش بخش و مسکن به منظور کنترل درد که فرد بیمار باید  حدود یک هفته از آن ها استفاده نماید . معمولاً بعد از این یک هفته بیمار می تواند به فعالیت ها و کار خود بپردازد.

احتمال بازگشت بعد از عمل جراحی بینی استخوانی وجود دارد؟

بازگشت بعد ازعمل جراحی بینی استخوانی غیرمعمول است . مراقبت صحیح بعد از عمل این احتمال را کاهش می دهد.

با مراجعه به یک پزشک متبحر و متخصص این مشکل را رفع کرده و به ظاهر ایده آلتان دست یابید .

 

دکتر محمد رضا شفیعی بورد فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی ( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , مراقبت های بعد از جراحی بینی , رینوپلاستی )

2 300x82 300x82 عمل جراحی بینی استخوانی

درباره نویسنده

جراحی پلاستیک | جراحی بینی | جراحی سینه | پیکرتراشی
دکتر محمدرضا شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، دارای بورد فوق تخصصی با شماره نظام پزشکی : 54957 با انجام جراحی های زیبایی بدن ، جراحی بینی ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی آندوسکوپیک ، و ...

پاسخ

20 + هشت =