جراحی بینی جراحی بینی و پلاستیک جراحی زیبایی جراحی تخصصی بینی دکتر شفیعی
14 فوریه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

زیبایی بیشتر ظاهری  و تناسب اندام باعث افزایش اعتماد به نفس در اشخاص می شود ، بنابراین هر ساله تعدادی زیاد از بانوان در تمام دنیا به منظور بهبود فرم اندام شان اقدام به عمل پروتز سینه می نمایند که از رایج ترین جراحی های زیبایی بر روی سینه است .

عمل پروتز سینه

به طور معمول در مواردی می توان از پروتز سینه استفاده نمود .

  •  بزرگ کردن سینه
  • به منظور رفع تفاوت سایز سینه ها
  • برای اصلاح ناهنجاریهای مادرزادی در سینه که موجب  عدم  رشد کافی یک یا هر دو سینه شده است .
  • برطرف کردن کاهش سایز بر اثر حاملگی ، شیردهی
  • ترمیم سینه در ادامه جراحی هایی مانند جراحی سینه یا تروما ( شکستگی )

سن مناسب برای پروتز سینه:

اقدام به عمل پروتز سینه محدودیت سنی ندارد.

پروتز سینه در کجا قرار می گیرد ؟

زیر غده :

در این روش پروتز را در زیر بافت سینه و بر روی عضله سینه ای بزرگ یا پکتورالیس ماژور می گذارند . فایده این شیوه  فرم گیری مطلوب سینه هاست و خطر جا به جایی پروتز به طرف خارج هم به علت فشار عضله سینه ای و خطر بد فرم شدن سینه بر اثر منقبض شدن عضله سینه ای کاهش می یابد .

ساب فاسیال :

در این شیوه پروتز زیر بافت سینه و فاسیای عضله و روی عضله سینه ای بزرگ جا گذاری می شود .

رتروپکتورال نسبی:

پروتز در این متد در قسمت تحتانی عضله سینه ای بزرگ قرار داده شده و تمامی اتصالات زیری عضله در ناحیه چین زیر سینه ای حفظ می گردد . از مزیت های این شیوه فراهم آوردن  پوشش خوب بافت نرم در زمان طولانی مدت برای پروتز است که تداخل آن با ماموگرافی را کاهش می دهد احتمال رویت پروتز در ناحیه داخلی و بالایی کاهش می یابد و همنینطور احتمال جابجایی پروتز به طرف پایین نیز کمتر خواهد بود .

دوگانه :

در این شیوه  پروتز را در ناحیه بالایی زیر عضله سینه ای بزرگ قرار می دهیم و به علت آن که  در این متد اتصالات عضله در راه چین زیر سینه ای قطع می گردد ، ناحیه زیری عضله به طرف بالا جمع می گردد و بنابراین پروتز در قسمت تحتانی در زیر بافت سینه قرار داده می شود و اتصالات عضله سینه ای بزرگ به استخوان جناق قطع نخواهد شد . از مزایای این تکنیک می شود به فراهم آوردن مطلوب ترین پوشش بافت نرم را در زمان طولانی در ناحیه بالایی و داخلی سینه را اشاره نمود .بنابراین شیوه ارجح به جهت جراحی پروتز است و درد آننسبت به سایر روش ها کمتر است .

 

دکتر محمد رضا شفیعی بورد فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی ( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , مراقبت های بعد از جراحی بینی , رینوپلاستی )

دکتر محمدرضا شفیعی

درباره نویسنده

جراحی پلاستیک | جراحی بینی | جراحی سینه | پیکرتراشی
دکتر محمدرضا شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، دارای بورد فوق تخصصی با شماره نظام پزشکی : 54957 با انجام جراحی های زیبایی بدن ، جراحی بینی ، جراحی زیبایی سینه ، جراحی آندوسکوپیک ، و ...

پاسخ

Call Now Button